Warsztaty z cyberbezpieczeństwa

W piątek w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty w ważnej tematyce cyberbezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się między innymi:

  • Jakie niebezpieczeństwa i oszustwa czekają na nas w Internecie.
  • Jak się obronić przed kradzieżą tożsamości i gdzie zgłaszać incydenty.
  • Czym jest sztuczna inteligencja i jak może oszukiwać zmysły.
  • Czym jest deepfake i jak działa cyfrowe przemienianie twarzy.

Była to z pewnością bardzo cenna lekcja, która zwiększy świadomość naszych uczniów i sprawi, że będą bezpieczniejsi w cyfrowym świecie.